Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Белата кралица

Филипа Грегори

Редовна цена ден 550.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 550.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Кралицата на британската историска фикција Филипа Грегори, почнува нова серија со приказната за Елизабет Вудвил Греј. чии променливи и лукави сојузништва предизвикаа почеток на Војната на розите.

Бракот помеѓу 22 годишниот Крал Едвард |V, од семејството Јорк, и 27 годишната вдовица Елизабет носи огромни промени во лојалноста: семејството на Елизабет од куќата Ланкастер станува најсилен подржувач на Едвард, додека пак најблискиот советник на Едвард, амбициозниот гроф Ворвик, се здружува со Џорџ, братот на Едвард за да ја преземе куќата на Англија.

Види повеќе

Издавач

Матица

Детали за производот

ISBN: 978-608-10-0019-1
Година на издавање: 2021
Број на страници: 455

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука