Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Великанот

Колин Фалконер

Редовна цена ден 450.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 450.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Инспиративна приказна за храброста, честа и предавството во војската на Александар Македонски

Вавилон, 323 п.н.е. Александар Македонски ги преживува сите обиди за негово убиство. Немирен, немилосрден, се прашува кој свет да го освои следен. Тој има моќно ново оружје - воените слонови што ги вратил од Индија. Тој, исто така, има на ум освојување - чудесната империја Картагина. Додека Александар заговара, воен слон по име Колос насилно се нафрла на војниците кои го мачат, а само еден тренер има храброст да го смири огромниот ѕвер. Кога Александар ја забележува храброста на младиот човек, Гајендра започнува метеорско искачување низ редовите на македонската војска, заштитена од жестокиот, но посветен Колос. . Но, додека гледа како луксузот и моќта го корумпирале неговиот шампион, тој се соочува со ужасен избор: Исто како што Гајендра ја гледа крајната награда, сфаќа дека за да стане наследник на тронот на Александар и да добие сè за што сонувал, тој мора да предаде сè што сака...

Види повеќе

Тоа е приказна за двајца мажи - еден со безгранична амбиција и еден кој посегнува по несонувана моќ, а сето тоа додека војската на Александар се приближува до портите на Рим.

Издавач

Култура

Детали за производот

ISBN: 978-9989-32-792-6
Година на издавање: 2015
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука