Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Во водата

Пола Хокинс

Редовна цена ден 270.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 270.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Во реката што тече во мало гратче, испливува мртвото тело на една самохрана мајка. Претходно истото лето, таква судбина доживеала и една ранлива тинејџерка. Тие не се првите жени чиј живот завршил во овие мрачни води, но нивната смрт ќе ја разбранува реката и нејзината историја, вадејќи ги на површина одамна закопаните тајни.
Петнаесетгодишна осамена тинејџерка останува сама. Без родители и без пријатели, сега е препуштена во рацете на сестрата на нејзината мајка, исплашена непозната жена која мора да се врати на местото од коешто побегнала, место на коешто ветила дека никогаш повеќе нема да се врати.

Види повеќе

Со истиот поттикнувачки стил на пишување и проникливо разбирање на човековите инстинкти што плени милиони читатели во целиот свет, со нејзиниот експлозивен дебитантски трилер "Девојката од возот", Пола Хокинс овој пат ни носи напнато четиво полно со заплети, кое ќе ги задоволи вашите очекувања, четиво што се потпира на измамата на чувствата и сеќавањата, како и на разорните начини на коишто минатото може да ја испружи својата долга рака во сегашноста.
Чувајте се од мирна површина – никогаш не знаете што се крие под неа.

Издавач

Топер

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници: 379

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука