Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Во името на предците

Тес Геритсен

Редовна цена ден 480.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 480.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Секое место на злосторството си раскажува своја приказна. Некои од нив не ви даваат ноќе да заспиете. Токму тоа ѝ се случува и на детективката на Одделот за убиства, Џејн Рицоли.
Случајно додека ја предводи групата туристи, Били ја раскажува приказната за морбидните убиства кои се случиле во бостонскиот Кинески град.
Наеднаш, мислејќи дека станува збор за дел од сценариото на туристичкиот водич, едно момче пронаоѓа отсечена дланка, која ѝ припаѓа на црвенокоса девојка со пресечено грло, облечена во црно. На местото на злосторството доаѓа Џејн Рицоли, кои заедно со медицинскиот вештак Мора Ајлс ќе се обидат да ја откријат морбидната предисторија која ја крие овој случај.

Види повеќе

Деветнаесет години претходно, во еден ресторан во кинескиот град се случува масакр по кој се пронајдени пет мртви тела. Но една жена. која била поврзана со масакрот, е сѐ уште жива: мистериозната учителка по боречки вештини која ја знае тајната, но не сака да ја каже, тоа е тајна која живее и демнее од сенките на Кинескиот град.
Рицоли и Ајлс мораат да го откријат непријателот што не можат да го видат, чие присуство ги смрзнува коските на оние кои нема да настрадаат од неговиот меч.

Издавач

Матица

Детали за производот

ISBN: 512500695
Година на издавање: 2011
Број на страници: 358

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука