Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Господар на императорите

Гај Гавриел Кеј

Редовна цена ден 600.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 600.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Втората книга од "Сарантинскиот мозаик" раскажува за тоа што се случува со Криспин по неговото пристигнување во градот Сарантиум. На Криспин му е доделен проект за покривање на внатрешноста на куполата на големата нова верска зграда во Сарантиум со мозаик. Довереник и на Аликсана, царицата, и на протераната кралица Жизел од неговата родна Батијара, Криспин се бори да ги преживее политичките махинации од ерата и да работи на својот мозаик.

Види повеќе

Во овој, завршен дел од Сарантинскиот мозаик, Гај Гавриел Кеј извонредно вешто ја спојува епската авантура со длабоките размислувања за поврзаноста помеѓу уметноста и моќта и вечната борба на човекот да остави трага зад себе.
Господарот на императорите е прекрасна книга. Не очекував ништо помалку од Гај Гавриел Кеј. - Robert Jordan

Издавач

Икона

Детали за производот

ISBN: 9786082213859
Година на издавање:
Број на страници: 588

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука