Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Гребенот на слепиот

Феј Келерман

Редовна цена ден 520.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 520.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Детективот за убиства при полицијата на Лос Анџелес, Петер Декер, и неговата сопруга, Рина Лазарус, ќе бидат изненадени од свирепо повеќекратно убиство во оваа непредвидлива и тензична приказна на најдобриот автор на Њујорк тајмс, Феј Келерман, „Велат дека мртвите не зборуваат, но ако слушате внимателно, тие сепак зборуваат.“ Добро познатата личност во деловниот, како и во општествениот живот, Кафи, со своите синови и со помалиот брат Мејс ги изгради повеќето трговски центри во јужна Калифорнија и се здоби со филантропска репутација со тоа што донираше милиони во добротворни цели. Не им требаше долго на Петер, на неговите верни детективи Скот Оливер и Марџ Дан, и на остатокот од тимот да сфатат дека свирепите убиства се извршени од некој однатре.

Види повеќе

Работите уште повеќе се заплеткаа кога тие открија дека дарежливоста на Кафи опфаќала и организации коишто им овозможивале втора шанса на деликвенти, од кои многумина биле најмени од страна на Кафи како негови лични телохранители. Но, Дали се работи за обичен случај на убиство/грабеж или за нешто многу позаплеткано?
Но, тогаш една случајна средба со судскиот преведувач на кој му треба нејзина помош ја носи Рина во срцето на истражувањето на нејзиниот сопруг - и право на патеката на една банда од ладнокрвни убијци. За да ја заштити Рина, Декер мора да го најде својот плен пред спртта да ги обедини неговите два света. Гребенот на слепиот е возбудлив трилер напишан од големиот мајстор на занаетот.

Издавач

Просветно дело

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање: 2010
Број на страници: 464

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука