Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Двобој

Антон Павлович Чехов

Редовна цена ден 300.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 300.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Оваа извонредна психолошка драма внесува во умот и во психологијата секвенца различни ликови, претставувајќи ги сите страни на конфликтите кои се поврзани со брак, неверство, и навлегува во сржта исто како Толстој во „Ана Каренина“.

Види повеќе

Она што ја прави книгата толку интересна е тоа што сите ликови ги читале најголемите руски класици и ги живеат своите животи според нив. Чехов ги потенцира разликите во поглед на политиката, честа, подкултурите и мажите и жените, моралот, вистината и расудувањето. Секоја реченица и сцена се беспрекорно напишани, а секој лик е целосно развиен и подеднакво важен. Комплексна и совршено развиена приказна што ве тера да сакате повеќе. Дело од прекрасната руска ризница, едно од најдобрите на литературата во 19 век!

Издавач

Ѓурѓа

Детали за производот

ISBN: 978-608-201-444-9
Година на издавање: 2020
Број на страници: 157

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука