Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Двојна измама

Џејмс Патерсон

Редовна цена ден 450.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 450.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Специјалистот по форензичка психологија и ФБИ-агент Алекс Крос се соочува со својот најкошмарен противник – сериски убиец што сака да стане господар на ужасот. Токму кога почнува да води мирен живот со својата девојка и им се посветува на редовните психотерапии со пациентите доктор Крос е принуден да се врати во игра поради низата дотогаш невидени убиства што го потресуваат Вашингтон. Зад нив стои Убиецот за публика – грозоморниот гениј жеден за слава што ги сценира убиствата како јавни дела низ градот и ги прикажува во живо на Интернет.

Види повеќе

Во Колорадо уште еден криминален ум го планира своето триумфално враќање во јавноста. Од својата затворска ќелија со максимално обезбедување Кајл Крег со години го крои планот за бегство и одмазда. Тој сака да работи сам без обожаватели и имитатори. Но ако треба подготвен е да ги здружи силите со Убиецот за публика за да дојде до човекот што го уапсил пред четири години – Алекс Крос...

„Двојна измама е најдоброто дело на Патерсон досега, возбудливо и полно со акција. Додека ја читаш имаш постојано чувство дека од Крос и од неговиот автор допрва претстои нешто уште поголемо.“ Bookreporter.com

Издавач

Издавачки центар Три

Детали за производот

ISBN: 978-608-230-348-2
Година на издавање: 2015
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука