Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Девојката А

Абигејл Дин

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/
„Не ме познавате“, ни вели Лекс, или Девојката А, додека се отвора романот, „но мора да сте го виделе моето лице. На претходните фотографии, тие ни ги замаглуваа облиците со пиксели, сѐ до нашата половина; дури и нашата коса беше премногу карактеристична за да се открие. Но, приказната и нејзините заштитници се изморија, па во потешките агли на Интернет станавме лесни за пронаоѓање.“
Книжевниот трилер кој со својата популарност го заобиколи светот, Девојката А помалку зборува за ужасите што Лекс Грејс и нејзините браќа и сестри ги преживеале од рацете на нивниот татко, а повеќе за тоа како кошмарот ги следи во нивната зрелост, кога се далеку од ужасите - но тие постојано демнат во нивното секојдневие. Лекс, која ја раскажува приказната, е успешен адвокат кој се надева дека нивното искуство во „Куќата на ужасите“ ќе го претвори во сила на доброто.

Види повеќе

Издавач

Икона

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука