Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Девојката со тетоважа на змеј

Стиг Ларсон

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Како и секоја година и овој први ноември на поранешниот индустриски магнат Хенрик Вангер за роденден му пристигна необичен подарок - уште еден потсетник на таинствената случка од минатото што претставува неподносливо време за старецот. Затоа сака да се обиде уште еднаш пред смртта да ја разреши мистеријата што го измачува со децении...Микаел Блумквист е еден од водечките шведски економски новинари и косопственик на магазинот Милениум. Познат е како бескомпромисен борец за расветлување на економските малверзации со беспрекорна кариера и извонредна репутација. Кога ќе го осудат за клевета на еден бизнисмен ќе се најде на животна и деловна пресвртница.

Види повеќе

Токму тогаш ја добива неочекуваната понуда од Хенрик Вангер... Бледа и со анорексичен изглед истетовирана со речиси избричена глава со пирс на носот и на веѓата - Лизбет Саландер е најдобриот истражувач во една престижна стокхолмска фирма за обезбедување. Патиштата на познатиот новинар и на оваа мистериозна девојка се вкрстуваат и не само што ќе се соочат со мистеријата од минатото туку и со аномалиите на современиот општествен поредок што доведува до изразување на најлошите човечки особини.

Најголемиот шведски феномен од времето на групата АББА. Пипл

Замислете си ги филмовите на Ингмар Бергман вкрстени со романот Кога јагнињата ќе стивнат на Томас Херис. Ју-ес-еј тудеј

Издавач

Издавачки центар Три

Детали за производот

ISBN: 9786084577423
Година на издавање: 2010
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука