Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Девојката што сакаше одмазда

Давид Лагеркранц

Редовна цена ден 320.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 320.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Лизбет Саландер и Микаел Блумквист се враќаат во петтото продолжение на серијалот Милениум на Стиг Ларсон! Осудена на двомесечна затворска казна поради самоволно постапување при спасувањето на животот на едно дете Лизбет Саландер одбива да каже што и да е во своја одбрана. Таа се интересира за многу поважни нешта. Микаел Блумквист секоја недела поминува долг пат за да ја посети – но и за да добие некоја нова трага за своето истражување кое би било значајна приказна за списанието Милениум. А неа пак тоа би можело да ја одведе до вистината за нејзиното детство.

Види повеќе

Иако е попречена од корумпираниот затворски систем кој во голема мера го раководат озлогласени затворенички Лизбет по секоја цена ќе се бори за своите убедувања. Ќе ја бара вистината поврзана со сопственото сеќавање од детството – сеќавањето на жената со белег на вратот што потсетува на змеј што блуе оган...
Тензијата и моќта на исклучителните херои од трилогијата Милениум на Стиг Ларсон, земаат нов замав. Лизбет Саландер и Микаел Блумквист ја продолжуваат својата борба за вистината и правдата што возбудува милиони читатели низ целиот свет...

Издавач

Издавачки центар Три

Детали за производот

ISBN: 978-608-230-539-4
Година на издавање: 2017
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука