Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Дивата зона

Џој Филдинг

Редовна цена ден 420.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 420.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Од авторот на „Сите погрешни места“ на „Њујорк тајмс“ доаѓа напнатата приказна за навидум случајниот облог меѓу пријателите кој тргнува застрашувачки лошо.

 Вака почнува. Со шега.

 Двајца браќа - Вил и Џеф - и нивниот пријател Том се излезени една вечер во нивниот омилен бар Саут Бич и решаваат да се обложат за тоа кој ќе биде првиот што ќе ја заведе младата жена со мистериозен изглед која пие сама. Убавата, темнокоса и синоока Сузи има изглед на невина, речиси обична девојка од соседството.

Види повеќе

Но тие не ги знаат тајните што таа ги крие од надворешниот свет, особено оние кои се поврзани со секојдневниот хорор што го доживува под будното око на нејзиниот насилнички сопруг. Тие незнаат дека таа има своја агенда. Тие незнаат дека нивниот безопасен облог ќе тргне по свој пат, пат полн со смртоносни последици за сите засегнати.

Издавач

Просветно дело

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање: 2010
Број на страници: 420

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука