Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Доктор Сон

Стивен Кинг

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Продолжение на безвременскиот бестселер „Сјаење“

Хотелот „Видиковец“ беше местото каде што неговата момчешка дарба за „сјаење“ ја отвори вратата кон пеколот. Ден Торенс денес е возрасен човек, но духовите од „Видиковец“ – и алкохолизмот и насилството наследени од татко му – го влечеа со години. Сега, помогнат од заедницата на Анонимните алкохоличари во Њу Хемпшир, Ден им го ублажува умирањето на лицата во еден дом за стари и изнемоштени лица, каде што го нарекуваат „Доктор Сон“.

 

Види повеќе

Снажен пејзаж на страв - Њујорк тајмс
Застрашувачки - Кливленд плејн дилер
Исцрпно страшно - Њујорк дејли њуз
Ненадминлива имагинација - Опсервер

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-229-958-7
Година на издавање: 2015
Број на страници: 520

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука