Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Другата сестра Болејн

Филипа Грегори

Редовна цена ден 630.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 630.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Кога четиринаесетгодишната Мери Болејн доаѓа во дворецот, таа го привлекува вниманието на згодниот и шармантен крал Хенри VIII. Заслепена од љубовта и примамливата улога на неофицијална кралица, наскоро сфаќа дека е пион во амбициозните заговори на нејзиното семејство.

Бидејќи интересот на кралот почнува да опаѓа, Мери е принудена да се повлече и да ја препушти улогата на најдобрата пријателка, а истовремено и ривалка- сестра и Ана. Поради неизвесната иднина која ја чека, Мери ќе мора да му се спротивстави на семејството и да ја земе судбината во свои раце.

Види повеќе

"Богат, привлечен роман полн со љубов, секс, амбиции и интриги околу тудорскиот двор на Хенри VIII и озлогласените игри на семејството Болејн." - Њујорк тајмс

Издавач

Матица

Детали за производот

ISBN: 978-608-10-0918-7
Година на издавање: 2022
Број на страници: 630

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука