Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Единственото сеќавање на Флора Бенкс

Емили Бар

Редовна цена ден 350.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 350.00 MKD
Попуст Распродадено
/

„Ја гледам раката. Не неа пишува: ФЛОРА. Биди храбра.“
Десет години имав кога се промени сè..
Осум години ми важи пасошот.
Шест луѓе ме бараат на студот.
Четири години имав кога ја запознав најдобрата другарка.
Едно сеќавање е сè што имам.

возбудлива, непредвидлива, уникатна,
трогателна, охрабрувачка…

Книга што нема да ја заборавите никогаш!

Види повеќе

Флора Бенкс има седумнаесет години и има амнезија. Сè што ѝ се случува, многу брзо го заборава. Постојано се обидува да се сети на минатото. Живее сега и тука. Но, една вечер ќе го бакне Дрејк и ќе се промени сè. Се сеќава на тој бакнеж. Тоа е првото сеќавање што успеа да го зачува од својата десетта година. Но, Дрејк отиде на Северниот пол, на Арктикот. Ќе успее ли да го пронајде? Ќе ѝ помогне ли тој да си го врати памтењето? Ќе успее ли љубовта да ја по-
беди амнезијата? Не ѝ преостанува ништо друго освен да се обиде. Мора да го пронајде, без оглед на сè! Мора да биде похрабра и порешителна! Ѝ преостанува само надежта!
Но на кого да верува на ова патување? На Дрејк, на најдобрата другарка, на родителите или…

Во рацете држите книга во која е раскажана несекојдневна љубовна и животна приказна. Приказна која мотивира на
упорна борба, а возбудливиот начин на кој е напишана, не го остава читателот ниту за миг. Го држи вниманието до самиот крај, кој не можете да го предвидите.

„Приказна што создава лесна атмосфера… волшебна… книга што брзо се чита и во која е спакуван силен емотивен набој.“
Гардијан

Издавач

Бата прес

Детали за производот

ISBN: 9786082531137
Година на издавање: 2020
Број на страници: 278

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука