Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Едно лето на Крит

Анде Јанков

Редовна цена ден 300.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 300.00 MKD
Попуст Распродадено
/

 

Марина и нејзиното момче Филип одлучуваат својот одмор ова лето да го поминат на грчкиот остров Крит на гости кај блиски роднини на Марина. Елена, тетката на Марина, треба да ги пречека на автобуската станица во Хања.
Прекрасната идила што ги очекува на островот е прекината поради ситна караница на станицата предизвикана од Филип, кој во момент на фрустрација ја остава својата девојка сама.
Сфаќајќи во меѓувреме дека направил голема грешка, се враќа назад на станицата, каде што од Марина нема ни трага ни глас.

Види повеќе

Уште полошо, договорениот термин поминува, а тетката на Марина не се појавува во закажаното време.
Во тој момент, Филип започнува мртва трка со времето во обид да ја пронајде Марина, а денот што допрва следува се претвора во вистински пекол што засекогаш го менува.

„Преплет од исклучително возбудлива авантура, со силна доза на трилер, кон која се придодава нишка на романса. Секоја страница прилега на еден единствен здив затоа што толку време ви е потребно да ја голтнете.“
Игор Крајчев

Издавач

Антолог

Детали за производот

ISBN: 978-608-243-537-4
Година на издавање: 2022
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука