Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Езеро

Тадеј Голоб

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Ја крена главата и погледна кон водата, подмрзната по краевите. Од мразот ѕиркаше нешто бело. Толку бело што во вечерниот самрак изгледаше вештачки, пластично, како рака на кукла од излог.

Кој ли фрлил кукла од излог во река? – помисли.

Тарас Бирса, виш криминален инспектор од полициската управа во Љубљана, на новогодишната ноќ се враќа од скијање на Вогел. Додека се пробива низ снежната бура накај дома, наидува на една девојка која во реката нашла непрепознатлив труп на млада жена.

Види повеќе

Која е жртвата? Кој е убиецот? Дали злосторството го извршил некој лудак или непознатата е жртва на заговор?
Како да се најде сторителот ако не се знае која е жртвата?
Најтесен избор за наградата Кресник за 2017 година
Според книгата е снимена истоимената словенечка хит-серија.

Издавач

Чудна шума

Детали за производот

ISBN: 978-608-4938-20-0
Година на издавање: 2021
Број на страници: 446

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука