Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Жртвата Поликсена

Марта Гузовска

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Група археолози доаѓаат до несекојдневно откритие: на наводни ахајски гробишта лежи женски скелет посипан со златни ливчиња, кој доктор Пола Мор, амбициозен археолог, го идентификува како посмртните останки на митската Поликсена, робинката на Ахил. Сепак, радоста поради феноменалното откритие не трае долго. Набргу антропологот Марио Ибл, соработникот на Пола, циник и пијаница – наидува на друго тело... на колешката од археолошката екипа. На целата ситуација грозоморност ѝ додава фактот дека жената има пресечено грло, а нејзиното тело грижливо било поставено на архаичен олтар.

Види повеќе

Научниците се во недоумица: дали е можно некој да принел човечка жртва, имитирајќи стар ритуал? Како што набргу ќе се покаже, тоа нема да биде последното таинствено тело пронајдено во Троја...

Издавач

Бегемот

Детали за производот

ISBN: 978-608-4718-49-9
Година на издавање: 2016
Број на страници: 442

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука