Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Загубената чест на Катарина Блум

Хајнрих Бел

Редовна цена ден 190.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 190.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Во ерата кога новинарите бескрупулозно ги користат сите можни средства да дојдат до сензационална приказна, новелата на Хајнрих Бел – „Загубената чест

на Катарина Блум“ повторно станува болно актуелна.

Младата жена Катарина Блум која има некаква врска со прогонуван криминалец, станува цел на новинарот кој се обидува да ги освои насловните страници така што ќе ја претстави како расипана и развратна. 

Како што ескалираат нападите врз неа во написите на сензационалистичкиот „ВЕСНИК“ и таа станува и жртва на анонимни закани,

Катарина гледа само еден излез од тој кошмар. Свртувајќи го наопаку жанрот мистерија, новелата на Бел почнува со признание за злосторство, вовлекувајќи

го понатаму читателот во една мрежа на сензационализам, убиство на еден од ликовите и неизбежна ерупција на насилство.

Види повеќе

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-259-015-8
Година на издавање: 2017
Број на страници: 120

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука