Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Загубениот симбол

Ден Браун

Редовна цена ден 490.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 490.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Вашингтон: Симбологот од Харвард, Роберт Лангдон, е повикан во последен миг да одржи вечерно предавање во Капитол. По неколку мигови од неговото пристигнување, во самиот центар од Ротундата, се појавува еден вознемирувачки предмет, морничаво украсен со пет симболи. Тој веднаш сфаќа дека станува збор за античка покана, којашто го повикува нејзиниот примач кон еден одамна загубен свет на скриена езотерична мудрост. 

Види повеќе

Кога Лангдон открива дека неговиот почитуван ментор, Питер Соломон, филантроп и истакнат масон, брутално е киднапиран, сфаќа дека единствената надеж да го спаси животот на својот пријател е да ја прифати оваа мистериозна покана и да ја следи без оглед каде таа ќе го одведе.
Лангдон брзо се наоѓа себеси затворен зад бедемите од најмоќниот град во Америка, во непознатите соби, храмови и тунели кои постојат таму. Сето она што претходно му било познато се трансформира во нејасен, прикриен свет на умешно скриено минато во кој се чини дека масонските тајни и претходно непознатите откритија го водат до невозможна и незамислива вистина.

Издавач

Култура

Детали за производот

ISBN: 978-9989-32-634-9
Година на издавање: 2009
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука