Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Захок

Владимир Медведев

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Во романот „Захок“ од Владимир Медведев се оживува егзотичниот и застрашувачки свет на Централна Азија. Место на дејствието ‒ Таџикистан, време ‒ граѓанската војна на почетокот на деведесеттите години на минатиот век. Во центарот на случувањата е судбината руското семејство, што без да сака останало во горите на Памир и паднало во рацете на новите господари на државата.

Види повеќе

Авторот е исто така по потекло од Таџикистан. Смртните трагедии следат една по друга. Исто како и суровите, морбидни и крвави злосторства.
По падот на СССР, Русите ги напуштале поранешните советски републики, како што порано Римјаните, Шпанците, Англичаните и Французите, ги напуштале колониите, носејќи ги трагите од напуштената земја. Романот „Захок“, за кој соодветен превод можеби би бил зборот „Аждер“, сведочи дека исчезнатата империја продолжува да живее според примитивните, злосторничките и криминални модели на владеење…

Издавач

Бата прес

Детали за производот

ISBN: 9786082531076
Година на издавање: 2020
Број на страници: 576

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука