Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Шерлок Холмс: Знакот на четворицата

Артур Конан Дојл

Редовна цена ден 400.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 400.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Мирот на улицата Бејкер е нарушен, а пред детективот Шерлок Холмс и доктор Ватсон е нова авантура откако ги посетува г-ѓа Мери Морстeн и им ги раскажува бизарните настани кои ѝ се случуваат секоја година на ист ден, десет години по убиството на нејзиниот татко. Дејствието на романот започнува во Агра, Индија, а се пренесува низ улицита не Лондон и Темза. Шерлок Холмс и Ватсон се во лудничава потрага по необични убијци. Алчност, интриги, криминал и мистерија, сѐ што им е потребно на брилијантиот Холмс и Ватсон

Види повеќе

Издавач

Икона

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука