Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Игра на туѓ терен

Александра Маринина

Редовна цена ден 200.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 200.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Руски град-фантом, место каде владее законот, спокојот и благосостојбата и има само една мафија. Едуард Денисов, харизматичниот „кум“, со години во градот владее со железна рака. Судбината одлучува токму во еден од тамошните санаториуми да дојде на одмор мајор Анастасија Каменскаја. Таа уште не знае дека во истата таа установа дејствува одлично организирана банда злосторници, кои снимаат гнасни и крвави филмови. Иако лукавите „филмаџии“ не оставаат ни најмала трага, луѓето на Денисов, разбеснети поради дрскоста на непоканетите гости, ги следат во чекор. Сите траги водат до санаториумот каде е сместена Каменскаја, а самата таа паѓа во центарот на убиствените игри.

Види повеќе

Игра на туѓ терен е еден од најуспешните романи на Маринина и совршена, сугестивна слика на руските општествени односи. Игра…, исто така, е и одлично конструиран криминалистички роман, во кој брзата, изненадувачка фабула ниту на миг не губи темпо во густежот од многубројни мотиви.

Издавач

Бегемот

Детали за производот

ISBN: 978-608-4718-39-0
Година на издавање: 2015
Број на страници: 295

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука