Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Каде сенките темнеат

Мајкл Ридпат

Редовна цена ден 450.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 450.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Во Исланд, минатото фрла темна сенка. Пред илјада години: Исландски воин се враќа од битка, со себе носејќи прстен, земен од отсечениот прст од десната рака на непријателот. Пред седумдесет години: Професор на Оксфорд тајно ја создава најпознатата легенда на дваесеттиот век. Неговото име? Џон Роналд Руел Толкин. Пред шест часа: Убиен е Агнар Хералдсон, експер по староисландска литература. Сите настани се поврзани, но за да дознаете како, ќе ви помогне детективот Магнус Џонсон.

Види повеќе

Издавач

Просветно дело

Детали за производот

ISBN: 978-9989-0-0958-7
Година на издавање: 2011
Број на страници: 328

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука