Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Како избравме американски претседател

Александар Кукулев

Редовна цена ден 350.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 350.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Импресивна е приказната за цивилизацијата на Катарите, за нејзините поклоници, олицетворение на смиреноста, посветеноста кон Бога, љубовта и добрината. За Светиот грал и тајната на поп Богомил... за крстоносците, за големиот Алексеј Комнен, оној што пред 11 века го изградил манастирот Свети Пантелејмон... за свештениците што се претвораат во фарисеи и наместо во духовно богатство, повеќе веруваат во сјајот на парите.
Низ дигитална треска на велешките хакери што ќе стресе цел континент се разрешува и мистеријата на исчезнатото ремек-дело „Портрет на момче“ на големиот Рафаело, запленето од Гестапо во Втората светска војна. Светиот грал и ремек-делото на Рафаело се главниот мотив за дружба на тајните служби ГРУ, БНД, МОСАД, македонските, грчките разузнавачи...

Види повеќе

Кукулев толку мајсторски раскажува, што читателот едноставно почнува да се сомнева во првата реченица од романот Како избравме американски претседател дека настаните и личностите се измислени, бидејќи кадрите што сами се појавуваат во читачката имагинација оставаат простор за вистинска двојба.
Романот Како избравме американски претседател читателот го остава без здив од првата до последна страница. Александар Сашко Кукулев со својот карактеристичен наратив создаде остроумно и истовремено силно провокативно четиво, едно од оние за кои читателот посакува да го види на големото филмско платно.

Издавач

Полица

Детали за производот

ISBN: 978-608-4850-33-5
Година на издавање: 2019
Број на страници: 158

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука