Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Кармила

Џозеф Шеридан Ле Фанју

Редовна цена ден 250.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 250.00 MKD
Попуст Распродадено
/

„Кармила“ е култно дело на вампирската фикција, книгата што го инспирирала Брем Стокер да го напише „Дракула“.

„Кармила“ е готска новела од 1872 година од ирскиот автор Џозеф Шеридан Ле Фанју. Првобитно објавена како серијал во „Темносино“ (1871-72), приказната ја раскажува млада жена којашто ја демне женски вампир по име Кармила, изразувајќи романтични желби кон протагонистката.

Види повеќе

Приказната е честопати антологизирана и многупати е адаптирана за филм и други медиуми.

Издавач

Чудна шума

Детали за производот

ISBN: 978-608-4938-16-3
Година на издавање: 2021
Број на страници: 88

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука