Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Карфанаум или As Killed

Маја Новак

Редовна цена ден 250.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 250.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Насловот Карфанаум или As Killed сугерира дека си имаме работа со добро скроен криминалистички роман во кој дејството и мотивите на главните ликови остануваат нерасветлени до последната реченица на романот. И навистина, романот на Маја Новак ги исполнува заложбите најавени во насловот. Но тоа не е сѐ, Карфанаум… е значително повеќе од возбудлив крими-роман; ова е приказна што ги поврзува сите југословенски народи во периодот на 90-ти години на XX век – приказна за југословенските градежници и нивните судбини на Блискиот Исток.

Види повеќе

„Ако сакаш да запознаеш каква е пустината на човечкото срце, тогаш мора да дојдеш во Карфанаум“.

Издавач

Бегемот

Детали за производот

ISBN: 978-608-4718-21-5
Година на издавање: 2015
Број на страници: 233

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука