Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Кери

Стивен Кинг

Редовна цена ден 360.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 360.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Кери Вајт не е обична девојка. Таа има дар. Може да поместува предмети со нејзиниот ум. Вратите се заклучуваат. Светилките паѓаат. Поканата од Томи Рос на матурската вечер за Кери е исполнување на сонот – прв чекор кон влез во средношколското друштво. Сѐ додека неочекуваната суровост не го претвори нејзиниот дар во оружје на хорор и деструкција кои никој никогаш нема да ги заборави.

Види повеќе

„Најпрекрасниот морничав човек на планетата.“ Ју-ес-еј тудеј
„Страшен и мачен – вистински хорор!“ Паблишерс викли
„Трескавично, морничаво, мрачно зло!“ Питсбург пост газет
„Стивен Кинг буквално создал жанр кој ги доведува луѓето во најужасни ситуации... Тој е автор што секогаш го прави невозможното толку страшно што те тера да провериш дали си ја заклучил вратата.“ Бостон глоуб
„Бесценета имагинација.“ Обзервер (Лондон)

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-259-471-2
Година на издавање: 2019
Број на страници: 197

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука