Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Килибарниот дурбин

Филип Пулман

Редовна цена ден 420.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 420.00 MKD
Попуст Распродадено
/

„Килибарниот дурбин“ е третиот и последен том од трилогијата „Темната граѓа“ (оригинален наслов His Dark Materials). Делото е напишано уште во 2000 година, а од 2019-та трилогијата е критички и комерцијално успешна серија на Би-би-си и Ејч-би-о. Денес, романите на Филип Пулман се сметаат за модерни класици на детската литература.

Вил и Лира, чиишто судбини се поврзани со моќи што ги надминуваат нивните светови, беа насилно разделени.

Но, тие мораат да се пронајдат еден со друг, бидејќи пред нив лежи најголемата војна на сите времиња – и патување во едно темно место, од кое никој никогаш не се вратил...

Види повеќе

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-259-780-5
Година на издавање: 2020
Број на страници: 464

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука