Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Клубот на убиства во четврток

Ричард Осман

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Брилијантна четворка со неколку скриени трикови во ракавите; Жена полицаец со својот прв голем случај; Брутално убиство.

Во едно мирно пензионерско гратче Елизабет, Џојс, Ибрахим и Рон се среќаваат еднаш неделно во „Сложувалка“ за да разговараат за неразјаснети злосторства. Заедно се нарекуваат „Клубот на убиства во четврток“.

Види повеќе

Кога еден локален бизнисмен е пронајден мртов со мистериозна фотографија оставена покрај телото, „Клубот на убиства во четврток“ ќе се најде во средина на својот прв случај. Како што телата ќе почнат да се натрупуваат, може ли нашата несекојдневна, но брилијантна група да го фати убиецот пред да биде предоцна?

Издавач

Култура

Детали за производот

ISBN: 978-608-262-102-9
Година на издавање: 2021
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука