Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Колебливиот фундаменталист

Мосин Хамид

Редовна цена ден 400.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 400.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Извинете господине, но можам ли да помогнам? Ах, гледам ве исплашив. Нека не ве
плаши мојава брада: јас сум вљубеник во Америка.

Така зборува таинствениот странец во кафулето „Лахор“ додека се спушта вечерта. Ве кани на чај; го дознавате неговото име и што го натерало овој човек беспрекорно да зборува англиски. Тој е полн со животно искуство; нашетан и образован. Го познава Западот подобро отколку Вие.

Види повеќе

Меѓународен бестселер за кој Сандеј Тајмс пишува дека “Го поттикнува интелектот, го забрзува пулсот… Истовремено ве забавува и ве тера да размислувате”, според Филип Пулман е еден од најдобрите трилери што ги прочитал во последно време.
Објавен во 2007 веднаш го достигна четвртото место на листата на најпродавани книги во Њујорк тајмс, а беше во потесен избор и за Мен Букер наградата. “Колебливиот фундаменталист” досега е преведен на над 25 јазици, а угледниот Гардијан ја селектираше меѓу книгите што ја одбележаа изминатата декада.

Издавач

Икона

Детали за производот

ISBN: 9786082210209
Година на издавање:
Број на страници: 176

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука