Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Колaтерална штета

Линет Исон

Редовна цена ден 390.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 390.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Исаија Џејмс умира на рацете на воениот психијатар Брук Адамс при експлозија во кафуле во Кабул, при што таа се спасува здобивајќи се со тешки изгореници. По долгото лекување Брук се враќа во својата земја и продолжува да работи како психијатар.

Ашер Џејмс е поранешен наредник во армијата за специјални операции кој служел исто така во Авганистан, но сега кошмарите и сенките на војната не му даваат мир.  За да се справи со своите кошмари Ашер закажува средба со психијатарот Брук Адамс, но наместо неа во нејзината канцеларија наоѓа мртво тело. 

Види повеќе

Кога ќе откријат дека метата била Брук Адамс, а не мртвата жена во канцеларијата, Ашер дава збор дека ќе ја заштити и ќе се обиде да открие кој ја прогонува и зошто? Дали овие прогонства се поврзани со службата во Авганистан и зошто прогонството започнува дури после неколку месеца откако се вратила дома? Какви тајни се поврзани со Брук Адамс?

Книга која ќе го задржи вашето внимание со многу акција, неизвесност, мистерија и многу возбуда.

Издавач

Збор

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници: 347

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука