Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Кралицата Елизабета: животот на еден модерен монарх

Сали Бедел Смит

Редовна цена ден 890.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 890.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Бетселерот на ,,Њујорк Тајмс”- ,,Кралицата Елизабета”- животот на еден модерен монарх е одличен избор за сите читатели кои сакаат да се запознаат со животот на кралицата Елизабета II одблизу, како и со најмоќната монархија во светот денес.

Од моментот кога седнала на тронот во 1952 година на дваесет и петгодишна возраст, кралицата Елизабета ii постојано ја следи будното око на јавноста. Но, гледајќи низ облакот на гламурот и озборувањата за неа, се прашуваме дали навистина ја гледаме Кралицата во нејзината вистинска светлина?

Види повеќе

Сали Бедел Смит, популарната и светски признаена авторка на биографии, ни открива мноштво детали од приватниот и од јавниот живот на Елизабета II, кралицата која ја води својата земја и земјите на Комонвелтот низ војни и тешки времиња во последните 60 години со неспоредлива смиреност,интелегенција и грациозност.

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-259-006-6
Година на издавање: 2017
Број на страници: 728

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука