Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Крај на светот во Бреслау

Марек Крајевски

Редовна цена ден 420.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 420.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Вроцлав. Зима 1927 година. Сериски убиец зад себе остава крвава трага. Покрај посмртните останки на жртвите полицијата пронаоѓа ливчиња од календар. Како да се спречи наредното злосторство? Како да се фати убиецот? Одговорот на тие прашања го знае само еден човек, Еберхард Мок. Сепак, криминалистичкиот советник е зафатен со проблемите на својот внук и младата сопруга Софи. Во брачниот живот не му оди толку добро како во социјалниот живот, во светот на пијалакот и кулинарните сласти, како и во професионалниот живот, каде што е најдобриот истражник во предвоениот Вроцлав. 

Види повеќе

Крај на светот во Бреслау е добитник на наградата Голем калибар за најдобар криминалистички роман во Полска во 2004 година.

Издавач

Бегемот

Детали за производот

ISBN: 978-6084-718-10-9
Година на издавање: 2014
Број на страници: 357

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука