Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Кругот на смртта

Крис Твет

Редовна цена ден 500.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 500.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Микаел Брене е ко-сопственик на реномирана адвокатска фирма и е еден од најдобрите адвокати во земјата. Одбраната на Ханс Микелсен за него претставува рутинска задача, барем на почетокот. Сепак, случајот којшто требаше да биде најобичен, се преобразува во кошмар што може на Микаел да му го уништи животот. За да заборави на своите проблеми, правникот одлучува да му помогне на друг човек којшто пред дваесет и пет години бил осуден за убиство на две девојки. Таа трагедија и понатаму живее во сеќавањето на луѓето од Вестеј. Адвокатот којшто сметаше дека веќе не може да го снајде ништо полошо, набргу ќе се увери дека грешел...

Види повеќе

Кругот на смртта се најде во друштвото на најдобрите криминалистички романи во Норвешка, освојувајќи ја престижната награда Ривертон во 2010 година.

Издавач

Бегемот

Детали за производот

ISBN: 978-6084-718-14-7
Година на издавање: 2014
Број на страници: 451

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука