Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Куќа направена од зора

Н. Скот Момадеј

Редовна цена ден 290.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 290.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Тој е млад американски Индијанец по име Абел и живее во два света. Едниот е оној на неговиот дедо, кој во него го всадува чувството за изворните традиции и вредности, а од другата страна е суровиот свет на дваесеттиот век што му ги раскинува врските со духовната и физичката целовитост, со поврзаноста со родната земја и неговиот народ, односно светот познат како „куќа направена од зора“. 

Во перипетиите што го вовлекуваат во еден компулзивен циклус на сексуална злоупотреба, искористување и одвратност, Абел завршува во затвор поради убиство. И повеќе од тоа – тој е распаднат човек кој пропаѓа во жив пекол.

Види повеќе

Издавач

Арс ЛИБРИС

Детали за производот

ISBN: 978-608-259-001-1
Година на издавање: 2017
Број на страници: 193

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука