Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Ловечки кучиња

Јорн Л. Хорст

Редовна цена ден 420.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 420.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Вилијам Вистинг е суспендиран од службата поради сомнение за фалсификување на докази во прочуениот случај на убиството на Сесилија Линде. Сега, 17 години подоцна, излегува на виделина дека доказите врз основа на кои бил осуден виновникот биле фалсификувани. Медиумите креваат огромна прашина.

За време на сите години работа во полицијата Вистинг бил тој што ги гонел злосторниците. Сега самиот е мамка и мора, колку што може најбргу, да дознае, тајно и на своја рака, кој од неговите соработници ги фалсификувал доказните материјали и што навистина се случило пред 17 години.

Види повеќе

Како и секогаш, може да смета на ќерка си, Лине, која е новинарка, но помошта доаѓа исто така и од сосема неочекувана страна. Одеднаш исчезнува друга девојка. Започнува драматична трка со времето…
Романот награден со три престижни награди за првпат на македонски јазик. Награда „Ривертон 2012“, „Златен клуч 2013“ и наградата „Мартин Бек 2014“.

Издавач

Бегемот

Детали за производот

ISBN: 978-608-4718-37-6
Година на издавање: 2015
Број на страници: 303

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука