Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Ловејќи го ветрот

Мелани Добсон

Редовна цена ден 450.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 450.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Што се случи со Брижит Бертхолд?

Тоа прашање го прогонува Даниел Витез уште од неговата тринаесетта година, кога тој и десетгодишната Брижит успеваат да им избегаат на агентите од Гестапо кои ги уапсиле нивните родители.

Тие преживуваат мачно патување од Германија до Англија, за по нивното конечно пристигнување, да бидат разделени. Даниел ветува дека по војната ќе ја најде Брижит, ветување кое се бори да го исполни повеќе од седумдесет години.

Сега, како богат старец, последната надеж на Даниел за пронаоѓање на Брижит е во Квенби Вон, американска новинарка која работи во Лондон. Тој верува дека упорноста на Квенби да пронајде исчезнати лица и нејзините лични инвестиции во поврзана приказна за шпионажа од Втората светска војна, ќе ѝ помогнат да успее таму каде што не успеале претходните истражувачи.

Види повеќе

Иако Квенби се бори со сопствени демони ― и е против идејата да се здружи со адвокатот на Даниел, Лукас Хаг, сепак приказната на Брижит премногу ја допира за да може да се спротивстави. Заедно, Квенби и Лукас навлегуваат длабоко во минатото, следејќи ги трагите на измама, жртва и лекување што може да им ја промени иднината на сите нив.

Издавач

Збор

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници: 405

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука