Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Магдалина

Анџела Хант

Редовна цена ден 450.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 450.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Оваа книга ќе биде особено интересна за сите оние што сакаат книги со историска подлога и историска фикција.

Предизвикана од Кодот на Да Винчи и тврдењата во него дека Исус бил оженет со Марија Магдалина, Анџела Хант ја раскажува приказната за Магдалина, претставувајќи ја како една голема феминистка, но, притоа фрла поинакво историско светло на нејзиниот живот, отсликувајќи ја како проститутка.

 

Види повеќе

Но, никој и никогаш не размислувал, како таа стигнала до тоа скалило во својот живот. Што се случило со неа, што ја донело пред Исус и како станала отфрлена жена?
Ова е книга полна со чувства. Од страница по страница почнуваш да сочувствуваш со неа и да ја поддржуваш во нејзината битка. Ако сакате, легендарната приказна да ја видите од една друга перспектива, прочитајте ја оваа книга.

Издавач

Матица

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука