Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Марија Калас - Божица на операта

Бојан Хоџиќ Косориќ

Редовна цена ден 220.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 220.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Спознавањето на жените и нивните вредности се менувале со текот на годините, а многу од нив со својот авантуристички дух, храброст, ум и креативност успеале да бидат пред своето време и да ги разбијат стереотипите дека жените се послаб пол. Жените кои го менувале светот, за кои се пишувани книги и снимени филмови, и денес се олицетворение на упорност и храброст, а инспирација за многумина. Оваа едиција им е посветена ним. Им се поклонуваме на жените!

Прекрасно илустрирана биографија за најголемата оперска дива, Марија Калас.

Види повеќе

Издавач

Просветно дело

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници: 40

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука