Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Мементо за Истамбул

Ахмет Умит

Редовна цена ден 400.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 400.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Каков воодушевувачки и брзочитачки детективски роман од перото на турскиот Агата Кристи. Мртво тело со античка монета во дланката е пронајдено покрај споменикот на Ататурк во стариот дел на Истанбул. Но тоа нема да биде единствената жртва и наскоро зачнува потрагата. Инспекторот Невзат и помошниците ги бараат убијците што грабнуваат луѓе, им го пресекуваат гркланот, ги изложуваат на места со туристичко значење за Истанбул, а во дланките им оставаат парички од историскиот период на кој сакаат да го насочат вниманието.

Види повеќе

Интересно е што секоја жртва ја поставуваат така што ќе покажува во правец кон местото каде што ќе ја најдат следната. И, при сето тоа, не оставаат ни најмала трага. Бестселер-приказна со која патуваме во времето. Седум убиства, седум владетели, седум монети и седум историски споменици, поврзани преку историјата на еден од најтаинствените и најимпресивни градови во светот.

Издавач

Антолог

Детали за производот

ISBN: 978-608-243-022-5
Година на издавање: 2014
Број на страници: 572

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука