Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Мистеријата во Стајлс

Агата Кристи

Редовна цена ден 400.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 400.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Првиот роман на Агата Кристи.

Приказната започнува кога Хестингс е вратен во Англија од Првата светска војна поради повреда и е поканет да го помине своето боледување во прекрасниот Стајлс Корт од неговиот стар пријател Џон Кевендиш. Овде, Хестингс ја запознава маќеата на Џон, г-ѓа Инглеторп, и нејзиниот нов сопруг, Алфред.

И покрај мирното опкружување Хестингс почнува да сфаќа дека нешто не е во ред. Кога г-ѓа Инглеторп е пронајдена отруена, сомнежот паѓа врз семејството, а друг стар пријател, Херкул Поаро, е поканет да истражи.

Види повеќе

Имагинацијата е добар слуга, а лош господар. Наједноставното објаснување е секогаш најверојатно.
Херкул Поаро

Иако ова е можеби првата објавена книга на госпоѓицата Агата Кристи, таа ја навестува итрината на исклучителен автор.
The New York Times Book Review

Издавач

Икона

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука