Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Мочуриште

Арналдур Индридасон

Редовна цена ден 290.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 290.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Мистериозно убиство во една од сиромашните населби на Рејкјавик е воведната сцена во овој мрачен и возбудлив трилер на исландскиот писател Арналдур Индридасон. Истражувајќи го случајот полицијата открива низа шокантни и неверојатни сознанија кои го водат читателот во една вртоглава авантура низ студените исландски градови. Главниот лик во романот детективот Ерлендур е еден од оние незаборавни фигури во детективската проза какви што се Шерлок Холмс Херкул Поаро или Сем Спејд.

Види повеќе

Мочуриште е динамичен и возбудлив трилер, преполн со мистерии и пресврти сè до последната страница, но и неверојатно прецизен и сликовит опис на скандинавскиот живот. Истовремено класична детективска приказна и современ роман со незаборавни ликови и мајсторски доловена атмосфера, уште од своето објавување е прогласен за книжевен феномен и до денес е објавен во милионски тиражи. Огромната популарност на романот резултираше со низа продолженија, многубројни изданија и огромен успех низ целиот свет.

„Морничав роман, беспрекорно напишан и многу посликовит и подлабок од современите трилери.“ Индепендент

„Во исто време застрашувачки и трогателен роман, невероjатно динамичен, но многу интелигентно и вешто напишан.“ Тајмс

Издавач

Издавачки центар Три

Детали за производот

ISBN: 978-608-230-273-7
Година на издавање: 2015
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука