Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Мрачен мотив

Луиз Пени

Редовна цена ден 400.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 400.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Добре дојдовте во светот на брилијантниот детектив со необичен ум – инспектор Гамаш, легенда од рангот на Херкул Поаро и Шерлок Холмс!

Во планинските предели на Квебек се наоѓа идилично канадско селце, кое нема да го најдете на карта. Таму животот е толку спокоен, што локалните жители не ги заклучуваат вратите. Сѐ додека едно утро омилената и почитувана сликарка Џејн Нил не е пронајдена мртва во шумата. Прободена со стрела во срцето.

Види повеќе

Случајот е предаден на блескавиот главен инспектор од одделот за убиства, Арманд Гамаш. Вистинска знаменитост во полициските кулоари, проникливиот детектив доаѓа од Монтреал за да ја разгатне мистеријата. Жителите се убедени дека станува збор за несреќен случај за време на лов, но Гамаш брзо открива дека во наизглед тивкото село секој има своја тајна и маска. И дека клучот на загатката се крие во една слика на сликарката, создадена кратко пред да умре.

Издавач

Антолог

Детали за производот

ISBN: 978-608-243-198-7
Година на издавање: 2017
Број на страници: 336

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука