Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Мрежа

Лилја Сигурдардотир

Редовна цена ден 300.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 300.00 MKD
Попуст Распродадено
/

По разводот, младата привлечна мајка Соња, се обидува да го задржи старателството над нејзиниот син Томас. Мисли дека заминувајќи на Флорида ќе побегне од сопругот. Но…

Ова продолжение има уште посилна динамика, психолошки судири и го разоткрива делувањето на наркомафијата во меѓународни размери, но и на банкарските, индустриски олигарси и политичарите, во Исланд, во Данска, САД, Мексико, Франција… Ја илустрира и немоќта на Соња, Томас, Марија, Агла и другите ликови да се извлечат од канџите на организираниот криминал.

Види повеќе

Синот на Соња е киднапиран од нејзиниот безмилосен поранешен сопруг, а таа е втурната назад во
светот на шверцот на кокаин, но овој пат има сопствен план… Соња се обидува да ги урне нарко-босовите и да го врати Томас. Но, работите не се толку лесни како што изгледаат на прв поглед…
„Напнат, неизвесен и дава повеќе од неколку неочекувани пресврти“ – Сандеј Тајмс
„Во ова дело може да се ужива како во самостоен роман, но јас би предложил прво да го прочитате неговиот одличен претходник“ – Гардијан
„Напнат трилер со многу необичен заплет и интересни ликови“ – Марсел Берлинс, Тајмс

Издавач

Бата прес

Детали за производот

ISBN: 978-608-253-182-3
Година на издавање: 2022
Број на страници: 440

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука