Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Небесни тела

Еленор Катон

Редовна цена ден 790.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 790.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Романот Небесни тела е мистериозен трилер напишан во викторијански стил со фасцинантна криминална приказна во кој се оживува светот од средината на деветнаесеттиот век. 

Во 1866 година младиот Англичанец Волтер Муди заминува за Нов Зеланд во потрага по богатство. Првата ноќ по пристигнувањето влегува во друштво на дванаесет странци кои тајно се собрани за да разговараат за серија необјаснети настани: исчезнувањето на најбогатиот човек во градот, проститутката која се обидела да си го одземе животот, и пронаоѓањето на огромно богатство во куќата на еден несреќен пијаница.

Види повеќе

Муди е брзо вовлечен во мрежата на судбината која е сложена и извонредно раскошна, како и ноќното небо. И ништо не е како што се чини, сè е завиткано во светата тајна.
Со ова тензично и возбудливо книжевно достигнување, Елeнор Катон уште еднаш потврди дека е една од најсјајните ѕвезди на светското книжевно небо, за што и ја доби наградата Букер во 2013 година.

Издавач

Издавачки центар Три

Детали за производот

ISBN: 978-608-230-544-8
Година на издавање: 2018
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука