Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Невиноста на отец Браун

Г.К. Честертон

Редовна цена ден 450.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 450.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Во 1911 година, Г. К. Честертон ја објави оваа прва збирка од дванаесет раскази во која се појавува отец Браун, свештеник претворен во детектив кој комбинира филозофско и духовно расудување со научно набљудување за решавање на злосторства. Притоа, Честертон ги постави темелите на идните детективски фигури во литературата, како што се Херкул Поаро, Мис Марпл, Елери Квин и Неро Волф. За разлика од другите писатели од неговото време, кои смислуваа необични злосторства и сложени загатки за главниот лик да ги реши, Честертон е пионер во пријатната мистерија, смалувајќи го обемот на истрагата на ограничено време, ограничен простор и ограничен број на осомничени, со сите индиции откриени на читателот, како и на детективот.

Види повеќе

Честертон е високо оценет како остар социјален коментатор, а неговите хумористични и проникливи споредби ги оставаат читателите во очекување. Приказните во оваа колекција се кратки, лесни за читање со силни заплети, сите ги поврзува умниот детектив со натпросечно разбирање на човечката природа.

Издавач

Датапонс

Детали за производот

ISBN: 9786082221267
Година на издавање: 2020
Број на страници: 234

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука