Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Невообичаен Велигден

Емилија Златкова - Анастасова

Редовна цена ден 300.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 300.00 MKD
Попуст Распродадено
/

Пред Велигден, Емил оди во Џамбо да купи подароци за децата на сестра му Емили, која со семејството треба да си дојде за празникот од Португалија. Во Џамбо се судира со една девојка на која ѝ го истура кафето врз белата кошула...

Емил брза кон болницата поради интервјуто за прием на асистент. Една кандидатка која била со најдобри квалификации, не се појавува на интервјуто, но во меѓувреме Емил го повикуваат поради итен случај за операција, што може да ја направи само тој – донесена е девојка со деведесет проценти изгореници на телото. Девојката нема идентитет поради непрепознатливост од изгорениците, но и поради губење на документите во несреќата. Која е девојката?

Види повеќе

Во болницата се појавува девојката која Емил ја запозна во Џамбо, но не е таа! Која е девојката од Џамбо, а која е таа која се појавува во болницата?

Приказната за близнаците се движи кон својот крај, со уште еден возбудлив дел во кој ќе бидат одговорени неодговорените прашања во претходните два.

Издавач

Збор

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука