Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Неочекуваниот посетител

Агата Кристи

Редовна цена ден 400.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 400.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Кога еден туѓинец ќе заглави со својата кола во ендек во Јужен Велс една маглива вечер, помош и излез бара во првата куќа на која наидува најблизу до патот. Таму наоѓа жена со пиштол в рака, која немо стои над мртвото тело на нејзиниот хендикепиран сопруг. Признава убиство и неочекуваниот посетител се нуди да ѝ помогне да подготви лажна приказна. Но можно ли е Лора Ворик да не го сторила злосторот? И ако е така, кого штити?… 

Види повеќе

„Како мартини – крцкаво, суво, софисти цирано – на големо задоволство на сите вљубеници во трилерските заплети на Кристи“ Booklist

Издавач

Икона

Детали за производот

ISBN: 9789989168901
Година на издавање:
Број на страници: 176

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука