Премини на информации за производот
1 исклучено 2

Новогодишна ноќ

Емилија Златкова Анастасова

Редовна цена ден 300.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 300.00 MKD
Попуст Распродадено
/
Едно среќно семејство, по многу години престој во Германија, за Нова година се враќа во Македонија, родната земја на сопругот. Кога ќе влезат во Македонија, им се случува страшна сообраќајна несреќа. Жената е најтешко повредена, се буди од кома дури по шест месеци. Но, со будењето од кома почнува кошмарот за неа – ја бара малата шестгодишна ќерка, но никој не знае ништо за неа. Сопругот и роднините тврдат дека никогаш немала дете, дека од Германија дошле само мажот и жената. Но, жената е сигурна дека девојчето не е плод само на нејзината фантазија.

Види повеќе

Дали фантазијата на жената, го создало девојчето толку реално или станува збор за нешто друго? Ако девојчето реално постои, зошто сопругот и роднините го негираат тоа? Или семејството не било толку искрено среќно и постоеле проблеми?

Издавач

Збор

Детали за производот

ISBN:
Година на издавање:
Број на страници:

Информации за испорака

Цената на испорака за Скопје е фиксна и изнесува 60ден.

Испораката надвор од Скопје е фиксна и изнесува 150ден. доколку плаќате при испорака и 100ден. доколку плаќате со уплатница

Сите нарачки над 1500 ден се со бесплатна испорака на територијата на цела Р. Македонија.

За повеќе види тука